بازاریابی

آموزش گوگل ادز برای سایت آژانس مسافرتی و گردشگری

گوگل ادز برای سایت آژانس مسافرتی و گردشگری

در سال‌های گذشته افراد برای رزرو یک تور گردشگری و یا حتی بلیط قطار و اتوبوس و هواپیما مجبور بودند به صورت حضوری به آژانس‌های مسافرتی مراجعه کنند. اما امروزه به لطف دنیای دیجیتال و آنلاین شدن کسب و کار‌ها دیگر نیازی نیست پرواز‌ها، قطار‌ها، اجاره سوئیت و اتومبیل و غیره را به صورت حضوری رزرو کرد. همه چیز به صورت آنلاین در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. در واقع مشتری می‌تواند با بهترین امکانات، سفر خود را با مناسب‌ترین قیمت در دنیای اینترنت تهیه کند. اما معروف و محبوب شدن یک سایت گردشگری در گوگل، می تواند به واسطه تبلیغی باشد که گوگل انجام می‌دهد. در واقع گوگل ادز برای سایت آژانس مسافرتی و گردشگری، یک نیاز عمده و ضروری برای سناریو‌های تجاری است. اگر می‌خواهید در دنیای دیجیتال دیده شوید و یک کمپین تبلیغاتی راه بیاندازید، گوگل ادز یکی از بهترین و مهم‌ترین آن‌ها است. با ما همراه باشید.

سرمایه گذاری در گوگل ادز

سرمایه‌گذاری در گوگل ادز برای سایت آژانس مسافرتی و گردشگری

طبق آمار‌هایی که به دست آمده، بیشتر کسب و کار‌های دنیا، فعالیت خود را از ۵ سال پیش تا به الان در فضای مجازی شروع کرده‌اند و از هر جای دنیا در حال جذب مخاطب هستند. افرادی که قصد دارند مسافرت بروند، قبل از هر چیز به سایت‌های مختلف مراجعه می‌کنند و آژانس‌ها و تور‌های مسافرتی را جستجو می‌کنند تا بتوانند در نهایت، توری که هم امکانات و خدمات خوبی دارد و هم قیمت آن مناسب است را انتخاب کنند.

از آن جایی هم که مسافرت و صنعت گردشگری یکی از پر تقاضاترین صنایع در دنیای آنلاین است و بهره وری بسیار بالایی دارد، در پلتفرم تبلیغاتی گوگل، این صنعت بسیار پر رقابت شناخته می‌شود؛ به همین دلیل بسیاری از کارشناسان و سئوکاران، گوگل ادز را به نوعی نقطه پرتاب و پله موفقیت برای هر آژانس مسافرتی می‌دانند، چون برای جذب مخاطب، دیده شدن یک آژانس توسط افراد زیادی بسیار مهم است و همین موضوع باعث موفقیت می‌شود. اگر شما هم یک آژانس مسافرتی دارید و قصد دارید مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کنید، در گوگل ادز سرمایه‌گذاری کنید.

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای گوگل ادز

اگر می‌خواهید در کمپین تبلیغاتی گوگل شرکت کنید، باید قبل از هر چیز کلمات کلیدی مناسب کسب و کار خود را پیدا کنید. شما به عنوان یک مدیر وب سایت گردشگری باید کلماتی را برای محتوا‌های سایت خود انتخاب کنید که توسط مخاطبان شما که همان مسافران هستند، بیشترین جستجو را داشته باشند. این کلمات باید شامل فعالیت‌های ارائه شده توسط شما در کنار سایر تور‌ها باشد. برای این که بهتر متوجه منظورمان شوید، یک مثال برای شما می‌زنیم. فرض کنید شما در سایت خود به مشتریان تور استانبول ارائه می‌دهید. برای این که این محتوا توسط مخاطبان دیده شود و کاربران زیادی به سمت سایت شما هجوم آورند، باید از کلمات زیر استفاده کنید:

  • تور استانبول
  • تور ارزان قیمت استانبول
  • تور استانبول ۱۴۰۲
  • تور شهر استانبول
  • و غیره

این موضوع به قدری مهم است که تحقیق و انتخاب کلمه کلیدی مناسب را به عنوان ارزشمندترین جنبه یک کمپین تبلیغاتی گوگل می‌دانند. همین موضوع باعث خواهد شد تا سود زیادی از آن به دست‌آورید و درآمد شما بالا رود.

البته لازم است در مورد کلمه کلیدی یک نکته مهم دیگر هم به شما متذکر شویم. شما ممکن است وسوسه شوید کلمه کلیدی‌ای که با آن موفق شده‌اید مخاطبان زیادی را جذب کنید را در کمپین‌های بعدی هم استفاده کنید. اما باید بگوییم که این کار اشتباه است و بهتر است برای تغییر کلمات، بیشتر تمرین کنید و هربار کمپین‌های متفاوتی در گوگل ادز راه بیاندازید؛ به عنوان مثال می‌توانید در کمپین بعدی از کلمه کلیدی تور ترکیه و کلمات مرتبط به آن استفاده کنید.

ساختار گوگل ادز برای سایت گردشگری

ساختار‌بندی گوگل ادز برای یک آژانس مسافرتی و گردشگری

این که شما از چه متنی برای تبلیغ گوگل ادز سایت آژانس مسافرتی و گردشگری استفاده کنید، بسیار مهم است؛ چرا که در واقع این متن اولین نقطه تماس شما با مشتری است. محتوای تبلیغات شما باید به گونه‌ای باشد که کاربر را ترغیب کند تا به جای کلیک روی تبلیغ رقبایتان، روی تبلیغات شما کلیک کنند. بنابراین این که از چه کلمات و جملاتی در این تبلیغ باید استفاده کنید نیاز به رعایت یک سری نکات دارد که در ادامه آن را به شما می‌گوییم:

1. عنوان

 متن تبلیغ شما باید دارای ۴ قسمت مجزا باشد. اولین قسمت عنوان است که حداکثر باید ۳۰ کاراکتر داشته باشد. اطمینان پیدا کنید متنی که برای عنوان در نظر گرفته‌اید، با توجه به هدف و چشم انداز سایت شما است. عنوان تبلیغ باید دقیقاً همان چیزی باشد که مشتریان شما به دنبال آن هستند؛ به عنوان مثال سفر به کیش، تور لحظه آخری کیش، سفر به کیش با دو میلیون تومان به همراه خانواده، تور 3روزه کیش و غیره.

2. عنوان دوم

 بخش بعدی متن تبلیغ، عنوان دوم است که این بخش هم باید حداکثر ۳۰ کاراکتر داشته باشد. این عنوان را معمولاً با یک خط تیره (-) از بخش قبل جدا می‌کنند. در این قسمت شما باید از متنی استفاده کنید که همین حالا کاربر ترغیب شود تا روی سایت شما کلیک کند. در واقع شما باید با این بخش یک فراخوانی برای اقدام انجام دهید؛ به عنوان مثال می‌توانید از این جملات استفاده کنید: متخصص برنامه سفر به کیش، راهنمای تور کیش را خودتان انتخاب کنید و غیره.

3. نمایش URL

بعد از این دو قسمت، شما نیاز به نمایش یک URL دارید که این بخش، خود شامل دو مسیر ۱ و ۲ است. باید اطمینان پیدا کنید که این URL‌ها به نوع خدمات سفری که مشتریان به دنبال آن هستند، مربوط می‌شود. البته باید بگوییم که URL نمایشی لزومی ندارد که حتماً در متن باشد و فقط جنبه زیبایی شناختی دارد و باعث می‌شود ارتباط آگهی‌تان با عبارت جستجو، بیشتر شود.

4. توضیحات

آخرین بخش از متن تبلیغات هم که مربوط به توضیحات است، باید حداکثر ۹۰ کاراکتر باشد. شما در این بخش، فضای کافی دارید تا در مورد موضوع خود به خوبی توضیح دهید. در این قسمت شما می‌توانید مهم‌ترین ویژگی‌های تور خود را که باعث ایجاد تمایز بین شما و رقبایتان شده، توضیح دهید؛ به عنوان مثال می‌توانید از این جملات استفاده کنید: با ما بهترین سفر ترکیه را با هتل‌های پنج ستاره تجربه کنید، سفر خود را سفارشی‌سازی کنید، بهترین سفر نوروزی با تور کیش و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *