کسب و کار

چگونه در برند سازی برای آژانس مسافرتی و گردشگری موفق شویم؟

برند سازی برای آژانس مسافرتی و گردشگری

 یکی از مهم‌ترین بخش‌های استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای هر نوع کسب و کاری به خصوص سایت‌های گردشگری و آژانس‌های مسافرتی، برندسازی است. فرقی نمی‌کند این کسب و کار بخواهد بزرگ باشد یا کوچک، به هر حال باید برند خود را به مشتریان بشناساند تا بتواند از طریق کسب و کار خود به درآمد بالایی برسد. البته گسترش اینترنت کمک کرده تا پلت فرم هایی ایجاد شود تا هر نوع کسب و کاری بتواند با برندسازی با آن خود را به میلیون‌ها نفر بشناساند که این موضوع در گذشته به این راحتی امکان‌پذیر نبود. در این مطلب قصد داریم هر آن چه که لازم است در مورد برندسازی برای آژانس مسافرتی و گردشگری بدانید را به شما بگوییم و نکات لازم در این زمینه را به شما گوشزد کنیم. با ما همراه باشید.

برندینگ آژانس مسافرتی و گردشگری

آشنایی با بازار آژانس مسافرتی و گردشگری

قبل از این که بتوانید برای آژانس مسافرتی خود برندسازی کنید، ابتدا باید پیش نیاز‌های آن را درک کنید. همه آژانس‌های مسافرتی بزرگ و کوچک و یا حتی تازه تأسیس شده با سه چالش اصلی روبرو هستند که درک این سه چالش، کمک بزرگی به برندسازی می‌کند.

1. شناساییی برند‌های بزرگ آژانس‌های مسافرتی و گردشگری

اولین کاری که باید برای برندسازی شرکت خود انجام دهید این است که ابتدا آژانس‌های مسافرتی و هواپیمایی بزرگی که در سطح کشور وجود دارند و سهم زیادی از بازار صنعت گردشگری را به خود اختصاص داده‌اند را شناسایی کنید. برای این که شما هم بتوانید در این صنعت موفق شوید و برند خود را معروف و محبوب کنید، باید جایگاه و توانایی این شرکت را شناسایی کرده و به رقابت با آن بپردازید.

2. بی اعتمادی مسافران

معمولاً افراد برای این که یک برنامه سفر برای خود بچینند و یک آژانس مسافرتی برای خود پیدا کنند، کمی وسواس به خرج می‌دهند و به هر آژانسی اعتماد نمی‌کنند. بیشتر این افراد ممکن است همان آژانسی را انتخاب کنند که دوست یا آشنای آن‌ها چندی پیش به واسطه آژانس مورد نظر به مسافرت رفته بود. در واقع در بیشتر مواقع همان شرکت‌های بزرگ و شناخته شده گزینه‌های محبوب این افراد هستند که از طریق بازاریابی دهان به دهان موفق به جذب مشتری شده‌اند. عبور از این این دیوار بی‌اعتمادی یکی از چالش‌هایی است که همه آژانس‌های مسافرتی کوچک یا تازه تأسیس شده با آن روبرو هستند. اگر قرار بر برندسازی آژانس باشد، باید این از چالش سخت عبور کرد.

3. ناشناخته بودن

قطعاً در ابتدای هر کاری، ایجاد شناخت و اعتماد چالش مهمی است که هر کسب و کار باید برای رسیدن به جایگاه ‌ایده‌آل خود، با این چالش روبرو شود. عدم انتخاب مسیر درست تبلیغات و همچنین بی‌توجهی به هزینه‌هایی که بابت تبلیغات و بازاریابی داده می‌شود، می‌تواند باعث شکست آژانس مسافرتی شود.

چگونه برای آژانس مسافرتی خود برندسازی کنیم؟

حالا که متوجه شدید برای برندسازی آژانس مسافرتی خود با چه چالش‌هایی روبرو هستید و باید چه کار‌هایی قبل از برندسازی انجام دهید، وقت آن رسیده که به شما بگوییم چگونه می‌توانید برندسازی کنید. برای این کار شما باید کار‌های ویژه‌ای انجام دهید تا در ذهن مخاطبان نقش ببندید.

نحوه برندسازی برای آژانس مسافرتی

در ادامه چند مورد از این کار‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

1. مقصد

توصیه می‌کنیم در ابتدای کار به مسافران خود مکان‌ها و مقاصدی که در آژانس‌های مسافرتی دیگر کمتر مشابه آن خدمات وجود دارد، پیشنهاد دهید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا به تدریح مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرید. در واقع شما با این کار جای پای خود را محکم می‌کنید و ریسک شکست را پایین می‌آورید.

2. قیمت

یکی دیگر از کار‌هایی که می‌توانید برای برندسازی انجام دهید، پیشنهادات ویژه به همراه تخفیفات است. قیمت از جمله فاکتور‌هایی است که با آن می‌توانید به رقابت با شرکت‌های بزرگ بپردازید. در شرایطی که حداقل ۵۰ درصد مسافران به دلیل بالا بودن قیمت خدمات و تور یک آژانس مسافرتی بزرگ، سفر خود را به کل کنسل می‌کنند، شما می‌توانید با پیشنهاد شگفت‌انگیز خود برای همان سفر با نصف قیمت، مسافر را به سمت خود جذب کنید. البته این موضوع همیشگی نیست و فقط در ابتدای کار برای برندسازی است. پس از مدتی که جای پای خود را در این کسب و کار سفت کردید، می‌توانید مانند رقبای خود قیمت تور‌ها را تعیین کنید.

3. مخاطب

مسأله بعدی هم مخاطب است. برای آژانس مسافرتی خود یک گروه‌بندی تشکیل دهید. به عنوان مثال می‌توانید گروه جوانان را از میانسالان جدا کنید. تور‌های خانوادگی را جدا از تور‌های مجردی تشکیل دهید. هر تور را بنا بر سطح بودجه‌های مختلف ایجاد کنید. مطمئن باشید با این کار مخاطبان زیادی به سمت آژانس مسافرتی شما جذب خواهند شد.

برندسازی چه مزایای برای آژانس‌های مسافرتی دارد؟

شاید بعضی از افراد برایشان سؤال ایجاد شود که برندسازی برای آژانس مسافرتی و گردشگری چه فایده‌ای برای یک آژانس مسافرتی دارد؟ پاسخ این سؤال کاملاً مشخص است اما ما هم به طور واضح‌تر برای شما توضیح می‌دهیم تا با دید بازتری به برندسازی روی آوردید.

1. دسترسی به مشتریان جهانی

یکی از بزرگ‌ترین و برترین مزیت‌های برندسازی برای هر کسب و کاری به خصوص آژانس‌های مسافرتی این است که می‌توانند در سراسر جهان مشتری جذب کنند. توریست‌های زیادی در کل جهان وجود دارند که مایل هستند به مناطق گردشگری ایران بیایند. شما می‌توانید با ‌شناساندن آژانس خود به این افراد حتی در خارج از کشور هم مشتری پیدا کنید. علاوه بر آن در خود کشور ایران هزاران مسافر از تمام شهر‌ها و استان‌های ایران به سمت آژانس مسافرتی شما جذب خواهند شد.

مزایای برندسازی برای آژانس مسافرتی و گردشگری

2. کامنت ها و نظرات مشتریان

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت، دسترسی همه مردم به اینترنت زیاد شده و افراد زیادی هستند که در شبکه‌های اجتماعی مختلف صفحات شخصی دارند. این افراد در صفحات خود از مسافرت‌هایی که رفته‌اند فیلم و عکس به اشتراک می‌گذارند. حتی پیش آمده در سایت‌های مختلف نظراتی را راجع به یک برند از آژانس مسافرتی به اشتراک گذاشته‌اند. تجربه هم نشان داده نظر افرادی که با یک آژانس در ارتباط بوده‌اند بسیار مهم‌تر و معتبرتر از تبلیغات‌هایی است که از سوی افراد معروف، بوده است؛ بنابراین اگر شما از قبل برای آژانس خود برندسازی کرده باشید، افراد زیادی متوجه حضور شما خواهند شد و در مورد شما بیشتر صحبت می‌شود.

3. بالا رفتن اعتبار

شما با در پیش گرفتن استراتژی‌های مختلف در برندسازی برای آژانس مسافرتی و گردشگری، می‌توانید اعتبار بسیار بالایی برای برند خود به وجود‌ آورید. به عنوان مثال می‌توانید یک نام برای برند خود انتخاب کنید که توضیح دهنده کسب و کار شما باشد. می‌توانید یک وب سایت حرفه‌ای و تخصصی برای آژانس مسافرتی خود ایجاد کنید؛ علاوه بر آن می‌توانید در تمام شبکه‌های اجتماعی یک حساب ایجاد کنید و در مورد آژانس خود، تور‌هایی که برگزار می‌کنید، تخفیفاتی که برای مشتریان در نظر گرفته‌اید و نظرات کاربران، محتوا و پست منتشر کنید. وقتی کاربران حضور پررنگ برند شما را در فضا‌های مختلف می‌بینند و مشاهده می‌کنند که شما در مورد چه چیزی بیشتر تولید محتوا می‌کنید، برای حرف‌های شما ارزش بیشتری قائل می‌شوند و راحت‌تر به شما اعتماد می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *